Uncategorized

marketingowy-harpagan.pl

W jubilerstwie znajdziemy sporo marek. Jakie cechy łączą ich wyroby? Przede wszystkim kruszce, jakie wybierają do tworzenia swoich wyrobów, ale również jakimi dodatkami je zdobią. Teraz skupimy się na dodatki. Podzielimy je i krótko zdefiniujemy.

Syntetyczne kamienie – są zazwyczaj robione minii ołowiowej, a prościej ze szkła ołowiowego. Designerzy nierzadko umieszczają je w mniej drogich modelach srebrnej biżuterii. Szkło kryształowe jest przede wszystkim wyróżnia się wyższym stopniem załamania wiązki światła. Jest także zdecydowanie twardsze od szkła nam znanego. Głównym producentem takiego materiału pozostaje zagraniczna marka Elements Swarovski.

Cyrkonia |to} następny często używany element ozdobny. Ten kamień tworzy się od początku do końca sztucznie. Cyrkonia jest niebywale gęsta, co więcej możemy ją zgodnie z marzeniami barwić. W jubilerstwie materiał ten popularny jest krótko, krystalizuje się w wysokiej temperaturze. Cóż, główną pozytywną stroną pozostaje niska cena.

Szlachetne Kamienie pozostają najdroższe spośród kamieni upiękniających metale szlachetne. Znajdujemy ich w naturze zdecydowanie wiele. Choć teraz skupimy się na tych najważniejszych.

Szmaragdy {to| szlachetna klasa kamienia zwanego berylem. Dla amatorów, jest on ciemnozielony. Cieszy się uznaniem kobiet oraz pasjonatów. Jest niezwykle twardy, ale również łupliwy.

Rubiny są prawie najdroższym kamieniem, ponadto pochodzą z gatunku korundu. Słynnąe swojej twardości 9/10, najbardziej rozpowszechnione rubiny pozostają ciemnoczerwone w ich czasami możemy dostrzec rozszczepienie barwy.

Szafiry – kamienie te niezmiennie są bardzo doceniane w złotnictwie. Symilarnie jak szafiry przynależą do rodziny korundów. Z reguły są niebieskie. Znaczna liczba złotników tworzy go syntetycznie.

Diamenty – możemy mówić dość długo. Są najtwardsze z pośród naturalnych materiałów oraz zarazem najdroższe.

Wymieniliśmy najpopularniejsze dodatki stosowane do wzbogacania biżuterii. Choć, że znamy ich świecie znacznie więcej.

Marketingowy Harpagan

Możliwość komentowania marketingowy-harpagan.pl została wyłączona